Elma+Alt+Shift

Sinema Ve Reklam Sektöründe Bir Auteur Yönetmen: Sinan Çetin

Posted on: Eylül 6, 2006

(İlk bölümü burada.)

Günümüz reklam piyasasında Sinan Çetin ve Plato Filmin yeri azımsanmayacak noktadadır. Sinan Çetin’in bugün sahip olduğu ün ve başarının sebeplerini anlamak için öncelikle otuz yılı aşkın piyasa deneyimini incelemek gerekir.

Sinan Çetin 1953 yılında Van’da dünyaya geldi. Orta öğretimini Anadolu’nun farklı yerlerinde yaptıktan sonra ailesiyle Ankara’ya taşındı. Hacettepe Üniversitesi Sanat Tarihi bölümünde okudusinan_cetin_5x20.jpg. Üniversite yıllarında resim ve karikatürle ilgilenen Çetin, arkadaşlarının ve çevresinin resimlerini ve karikatürlerini çizerdi. Bu dönemde yaptığı, siyasi ortamı eleştiren sol içerikli karikatürler çeşitli dergi ve gazetelerde yayınlandı. Ankara’da çeşitli tiyatro topluluklarının oyunlarının, dekor çalışmalarında da yer aldı.

Bir süre sonra fotoğrafçılıkla ilgilenmeye başlayan Sinan Çetin, fotoğraflarında sanat tarihi eğitiminden öğrendiği ışık, derinlik, perspektif ve açı gibi kavramlardan yararlanmaya başladı. Fotoğraflarının temel konusu insandı. Daha sonra portre fotoğrafçılığında da ustalaşan Sinan Çetin, o dönemde sergiler açtı. Çeşitli gazete ve dergiler için çektiği röportaj fotoğrafları sayesinde Türkiye’nin sanat, edebiyat ve siyaset alanından birçok ünlüyle tanıştı. Film setlerinde de fotoğrafçılık yapan Sinan Çetin bu sayede sinema sektörüne adım atmış oldu. Fotoğrafçılık yılları, yönetmen olarak gelişiminde önemli bir dönemdir. Sinemanın temeli sayılan fotoğraf sanatı, onun yönetmenlik için pratik yaptığı, temel kuralları ve kavramları öğrendiği yıllar oldu.

1980’li yıllarda gelişmekte olan reklam dünyası, özellikle reklam fotoğrafçılığı alanında büyük bir atak içindeydi. 1980’li yıllar Dünya’da ve Türkiye’de yeni akımların, modaların ve sanatta farklı denemelerin yaşandığı hareketli yıllardı. Bu dönemde reklam dünyası tüketicilerine yeni bir dünya sunarak, onlara sahip olmadıkları yeni yaşamlar vaat ediyorlardı. Bu tüketici kitlesi içinde en önemli grup kadınlardı. Reklam dünyası kadınların tüketici olarak gücünü ve markaya bağımlılığını, moda ve yeni olana karşı ilgilerini keşfetmişti. Özellikle kadınların ilgisini çekecek, kendilerini “farklı” hissettirecekleri reklamlar yapılmaya başlandı. İşte bu dönemde özellikle kadınlara yönelik birçok ürünlerin reklam fotoğrafları gazete ve dergilerde yer almaya başladı. Özellikle kadın ve moda dergilerinin basın hayatında önemli bir yer edinmesiyle birlikte, reklam fotoğraflarının yayınlanacağı mecraların sayısı da artmış oldu..

Önceleri yabancı fotoğrafçılarla ve onların çektiği yabancı modellerin yer aldığı fotoğrafları kullanan reklam dünyası artık yerli fotoğrafçılarla çalışmaya başladı. İşte bu dönemde Sinan Çetin, reklamcıların ilgisini çekmeye başladı. Fotoğraflarında kadın öğesini çok iyi kullanan Sinan Çetin, reklam dünyasına girdi. Moda ve dergi kapakları için fotoğraflar çekmeye başladı. Sektörde, reklam fotoğrafçısı olarak kendine kısa sürede yer edindi. Televizyon reklamlarının hız kazandığı bu dönemde artan yönetmen talebi Sinan Çetin’nin fotoğrafçılıktan yönetmenliğe geçişi için zemin hazırladı.

Fotoğrafçı Sinan Çetin’den yönetmen Sinan Çetin’e geçişi kendisi şu sözleriyle ifade eder: “Tek kareyle söylemek istediklerimi anlatamadığımı keşfetmeye başladım. Bu yüzden fotoğraflarıma her türlü hareket öğesini katmaya, fotoğrafı canlandırmaya çalıştım ama olmadı. Fotoğraf, artık beni tatmin etmiyordu. Hareketli görüntüye ihtiyaç duydum, sinema yapmamın vazgeçilmez olduğunu anladım. Kareler hareketlenecek ve onları öyle bir sıralayacaktım ki, söylemek istediğim her şey yerine oturacaktı. Hareketli görüntüye aşık oldum. Artık sinema benim için bir tutku haline geldi.”

Sinemada Sinan Çetin

Sinan Çetin’in, sinema tutkusu, onu önce kısa filmler çekmeye yönlendirdi. İlk kısa filmi Baskın’ı amatör şartlar içinde çekti. Bu film, onun kamerayla tanışmasını sağladı. Baskın filminin ardından Halı Türküsü ardından başka bir kısa film daha çekti. O dönemin siyasi ortamına bir tür eleştiri niteliği taşıyan bu film, kurmacadan daha çok belgesel nitelikleri taşımaktadır. Sinan Çetin’in fotoğrafçılıktan kazandığı görsel yeteneklerini sergilemeye başladığı ilk filminde, bir köyde çalışan işçilerin hakları ve çalışma koşulları sorgulanmaktadır.

1980 yılına gelindiğinde Sinan Çetin, ilk uzun metrajlı filmini çekmeye karar verir. Yeşilçam’da yapımcı olan ağabeyi Sabahattin Çetin’in yapımcılığında Belge Film’le Bir Günün Hikayesi adlı ilk uzun metraj filmini çeker

Bir Günün Hikayesi

Yapım Yılı: 1980
Yapım: Belge Film
Yapımcı: Sabahattin Çetin
Yönetmen: Sinan Çetin
Senaryo: inan Çetin
Görüntü Yönetmeni: Ertunç Şenkay
Oyuncular: Nizamettin Ariç, Fikret Hakan, Nur Sürer, Şerif Sezer, Erdoğdan Akduman, Erdinç Bora

birgun.jpg Mustafa ile Zeliş’in aşkı gerçek bir trajik aşktır. Mustafa, Zeliş’le evlenme hayalleri kurarken, ağabeyi çöken maden ocağında ağır yaralanır ve ölür. Ağabeysinin vasiyeti üzerine Mustafa, aile birliği, kadının korunması ve malların dışardan birilerine dağılmasını önlemek için yengesi ile evlenir. Töre yüzünden kardeşlerden birinin ölümü üzerine diğer kardeşin yengesiyle evlenmesi, Mustafa’nın en büyük trajedisini doğurur. Aşkı ve verdiği söz arasında kalan Mustafa, büyük bir çelişki içine düşer. Törelerin ve toplumun emrettikleriyle, kendi aşkı arasında kalan Mustafa, sonunda aşkından vazgeçmek zorunda kalır.

Filmde, umutsuz bir aşk ve madencilerin kendi haklarını koruma mücadelesi anlatılmaktadır. İki hikaye birbirine paralel biçimde yapılandırılmadığı için, madencilerin yaşadığı zorluklar yan konu olmanın ötesine geçemezken, aşk hikayesi ana tema olarak öne çıkmaktadır. Seyircinin, yaşanan koşulları bildiği farz edilmiş ve hikaye derinlemesine değil genel hatlarıyla anlatılmıştır.

Sinan Çetin’in anlatımdaki en önemli özelliği karakterleri oluşturmadaki ustalığıdır. Özellikle 2 kadını (Nur Sürer, Şerif Sezer) anlatırken kullandığı açılar, ölçekler ve nitelikli ışık uygulamaları karakterleri tanımımızda daha da etkili olur. Bu başarıyı, filmin ana karakteri, madenci Mustafa’nın (Fikret Hakan) yaşadığı zorlukları anlatmakta da göstermiştir. Bu filmde erkek karakteri tanıtmaktaki ve analizindeki çabasını ve başarısını 1990’lardan sonraki çektiği filmlerde sağlayamadığı düşüncesi hakimdir. Sinan Çetin, ilk uzun metraj film denemesinde, sahip olduğu fotoğraf tecrübesinin meyvelerini toplamıştır. Gerçek bir maden ocağında ve gerçek madencilerle çekilen film bir belgesel gerçekçiliği içindedir. Bu niteliği ile İtalyan Yeni Gerçekçi akımın özelliklerini taşımaktadır.

Filmin, gösterimi öncesinde çeşitli anlaşmazlıklar yaşanmıştır. Filmin çekimleri bittikten sonra film, dönemin Kültür Bakanlığı’nın sansür kuruluna takılmıştır. Sansür kurulu filmin gösterime girmesine izin vermemiştir. Filmin 15 dakikalık bölümünün makaslanmasına rağmen, kuruldan gösterim izni çıkmamıştır. İzin için filmin yapımcısı, yönetmeni ve oyuncularından Fikret Hakan’la Nur Sürer çok kereler sansür kurulunun kapısını aşındırmıştır. Sonunda film, gereken izni alır. Yönetmen Sinan Çetin filmi Bir Günün Hikayesi olarak seyirci karşısına çıkarmıştır. Dönemin siyasi çalkantıları içinde, seyircinin sinema salonlarına gitmekten bile çekindiği bu dönemde, filmin gişe başarısı çok yüksek olmamıştır. Film asıl başarısını Hyres Genç Sinema Festivali’nde halk jürisi büyük ödülünü alarak göstermiştir.

Günün Hikayesi filminin ardından Sinan Çetin, yine senaryosunu kendisinin yazdığı bir başka filmi yönetir: “Çirkinler de Sever.”

Reklamlar

37 Yanıt to "Sinema Ve Reklam Sektöründe Bir Auteur Yönetmen: Sinan Çetin"

merhabalar ben muge sinan cetin e nasil ulasabilirim ben? web sitesi felan yok mu varsada yinede bulamiyorum caresiz buraya comment birakirsam belki bana yardimci olursunuz diye dusundum…. email adresi felan nebileyim ne varsa.. bisey danismak istiyodum kendilerine ama adresini bulamiyorum. umarim bana yardimci olursunuz.
tesekurler

ben hollanda,da Turk toplumunun gercek yasamlarini sosyal problemlerini hatta ozel yasamlarini!!saygin bir gazetede yaziyorum,syn sinan cetin beyin sanatsal yanini cok takdir ediyorum ama propoganda ile sosyal olamayan insanlarin,yasamlarini acikca sergiledi ben iyibir tv takipcisiyim ama bu son programi beni doyurmadi kendilerine hicbir sekilde, ulasamiyorum,eger ulasabilsem kendilerine daha gercek herkezin sevecegi dizi serisi gibi hepsi gercek ama baska,baska yasamlar bunlari gorsellestirse hem avrupali turklere faydasi olur?? hemde avrupanin oteki yuzunu anlatmis olur bakin ozaman,ilgiye cunki insanlar evlilik bosanma bikti artik gercekleri duymak bilmek istiyor eger bunu sayin sinan cetin okuma firsati bulursa.56 yasimin tecrubelerine dayanarak diyorum hayatinizda,hayal bile edemeceginiz yasamlar.duyacaksiniz.size insallah ulasabilirim yada bir dost ulastirir bn, sair,yazar yasar hanim yanitinizi beklicem bunu sadece size teklif ettim televizyona bu bir yeniliktir!!!saygilar yanitinizi bekliyorum

Acikcasi Sinan Çetin’i bir yonetmenden ziyade girisimci bir isadami gibi goruyorum; cunku yonetmenligi bence gise yapma ve para kazanma kaygisinin otesine gecemiyor. Filmlerini begenirsiniz, begenmezsiniz ayri mesele… Ama cok begeniyorsaniz bile tek bir gercek vardir… O da Sinan Cetin filmlerinin hic bir sanat degeri tasimadigidir. Bir yonetmene auteur sifatini layik gormemizi saglayan nitelikler Sinan Cetin yonetmenliginin niteliklerinin cok otesindedir. Oyle kolay kolay auteur olunmuyor ne yazik ki… Sanat degeri tasiyan filmler dedigimizde ulkemizde akla birkac yonetmen gelir; ama aralarinda Sinan Cetin’in adi telaffuz edilmez. Sinan Cetin daha ziyade averaj zeka ve entellektualiteye sahip herkesin rahatlikla sevebilecegi, sevilecek, populer sinema ornekleri sergilemistir. ‘Halk insani’ olarak tanimlanabilir. Elbette her yonetmen sanat degeri yuksek filmler yapmali demiyorum, bu tip filmler ve yonetmenler de olmalidir ama lutfen Sinan Cetin’e ‘auteur’ sifatini yakistirmak gibi bir yanlisa da dusmeyelim; once auteur nedir, ne demektir, ne gibi nitelikler gerektirir bunlara dikkat edelim…

sinan çetin ve otörlüğünü tartışmak benim gibi bir sinema öğrencisine düşmez
ama şunu itiraf etmeliyim ki, ben ona resmen aşığım..(sakallı umut)

merhaba benim burdaki amacım reklamlarda ve dizi oyunlarında oyunculuk görevini üstlenme. Kendime aid yeteneğimin olduğuna inanıyorum, ve sizinlede çalışmakdan onur duyarım.Bu yeteneğimin sizinde görmesini ve yüz güzelliğimi değerlendirmek istiyorum bana bu konuda destek vermenizi isterim. Saygılarımla; Esin ABDAN

ekrem demir şanlı urfa doğumlluyumsana.bende çok özel film hikayesi var gerçekten ibaret sizinle nasıl. görüşebilirim.

ben marmara ünv.nde öğrenciyim aslen nizipliyim yani antepli diyeyim ve bende bir sürü malzeme var bunlardan birisi; bizim şehirde çöp arabası olmadıgından eşekler kullanılıyor ve eşeklerin üzerindeki semerde birecik belediyesi yazıyor. Bende daha bi sürü bunun gibi malzemeler war.kendime çok güveniyorum.bir de avrupayakası dizisi için bir önerim olacak sütçüoğlu tatlıcısına bir eleman lazım, ordaki mahmut öne çıkabilir bu konuda.
teşekkür ederim
saygılarımla… müslüm

Sayın Sina Çetin

Filimleri vasatın üzerinde sosyal konuları işlemiş değerli bir kişidir.
Benim anlamakta zorluk çektigim davranışı Hürriyetin Sanat ilavesine verdiği mülekattır. En kısa zamanda en çok kadınla yatmak isterim lafı. Ben bunu hic anlayamadım ve yakıştıramadım.
Bunun yeri porno dergileri.
Auteur lük ve sanat filimleri de ayrı bir konudur. Oraya hiç girmeyecegim.
Selamlarl

Sinan Bey iyi geceler,

Romantik filmininzi seyretim!

Şahana idi!

Bir kalın roman kitabı okur gibiiydim filmin her sanyesini seyrederken! Gerçekten beni etkiledi!….Oyuncularda çok iyiyidiii.Biraz kendimi buldum!….

Filimin başında(alt yazı) ve sonunda(Teomanın sözü) şu söz mükemmeldi; İnanç perden ne kadar kalın olursa, günşe yakınlaşman o kadar uzak olur(…böyle bişeylerdi-kusura bakmayın eğer yanlış yazdımsa)

Daha nice filmlerinizi seyretmek dileğiyle!

Ellerinize sağlık tekrar…

selam sinan abi ye bi şey söylemek istiyorum abi benim bi tane kendi hayel gücünle uydurdugum duygusdal bi seneryo var hatta ben bu film adını bile koydum ”BÜYÜK KARDEŞ KÜÇÜK ABİ” sinan çetin abi ilgilenirsen sevinirim byeeee

Youtube da sörf yaparken bir cv dikkatimi çekti. vaytpark diye bana çok esprili ve yaratıcı geldi.Sinan bey belki bu gencin elinden tutar diye yazmak istedim.Böyle gençlerimize yardımcı olmak gerekir diye düşündüm.

auter kavramını bilmiyorsunuz! Bu ülkede MEtin ERKSAN’ın Yılmaz GÜNEY’ın Ya da Ömer KAVUR’un auterliği tartışılırken nasıl bu sıfatı Sinan ÇETİN için kullanabiliyorsunuz!

slm sinan bey size hayatimla ilgili olan yasanmis seyleri anlatmak istiyrum.aci ama gercek 0olan seyle ilginizi cekecegini biliyorum.ltf beni kirmayin almayada ysdiklarim aci gercekler.benim adresim.sude1980@hotmail.debu yarali bir annenin dizden istegi

sn sinan bey
size ait bir çok çalışmanızı beğenerek izliyorum benim oğlum şu anda babasıyla beyşehir deki fotoğrafçılar buluşmasında henüz 13 yaşında çok güzel foroğraflar çekiyor 11 yaş doğum gününde sizinde üyesi olduğunuz AFSAD da ilk kişisel fotoğraf sergisini açmıştı sizin şu andaki yerinize nerelerden geldiğinizi anlatınca çok hoşuna gitti bende sinema kameramanı olacağım diyor şimdilik onu makinalar kısmı ilgilendiriyor herhalde bizde yönlendimelerimizi çok iyi yaptığımızı sanıyoruz
inşallah sizin gibi yol alır.adı doğa babamızda çok iyi bir doğa fotoğrafçısı gidişimiz doğru gibi geliyor bana
yalnız küçük bir problemimiz var Doğacığımız işitme engelli ama cihazı ve onun algılaması sayesinde çok yol katettik sizce daha iyi yol katetmemi için neler yapabiliriz biraz daha büyüsün yaz tatillerinde sizin çekimlerinize çırak vermeyi bile düşünüyoruz fikirlerinizi duymak bizi çok sevindirecek
keşke tanışabilseniz
saygılar — nilgün yurtgezer telefonum 0312 47299 00
çok uzun yazdım

sinan çetinin reklam ajansı veya oyunculuk ajansı varmı?

sinan bey merhaba size ait bi reklam ajansı veya oyunculuk ajansı varmı kayt olmak istyorum

MERHABA SINAN BEY.BIR ZAMANLAR MUS VARTOLU OLAN SIMDI ISE! USA CHICAGODAN SIZE SEVGI VE SAYGILAR GONDERIYORUM.UMARIM BU YAZACAGIM NOT SIZE ULASIR..BEN SIZINLE BIR ARKADAS GIBI OTURUP KONUSMAK ISTERDIM.DUSUNDUMKI,BELKI HAYELDEKI BEYAZ GUVERCININ HAYALLERINI BIRAZDA OLSA SIZ GERCEKLESTIREBILIRSINIZ.HAYALIM SADECE KENDIM ICIN DEGIL BENIM DISINDAKI TUM INSANLAR ICIN….BEN OYLE DUSUNUYORUM……SEVGILERIMLE HAYALDEKI BEYAZ GUVERCIN….

sen bakıp görmesini bilen birisin bende sadece kapıyı aralıklayacak birine (oda sensin) ihtiyacı olab biriyim şöhret olmak için değililk adım nefesi senin dünyanda almak icinn. bende varimm sadece birkere bak ve görrr

YENİ BİR DİZİ…sayın sinan bey. bu aralar genclik dizileri cok beyeniliyor. benimde bununla ilgili küçük bi hikayem var. bu benim arkadaş cevremde gecmiş gercek olaylardır. bu hikayeninde dikkatinizi cekcegini umut ederek size yazıyorum. cok iyi arkadas 4 kız arasında baslar hikaye. lise arkadaslarıdırlar. pelin, merve, sibel, makbule. cok dostluk tez ayrılık getirirya aynen öyle olur. merve makbuleyi sevgilisinin abisiyle tanıstırır. ve işler içinden cıkılmaz bir hal alır. erkegin dulu olurmu? gecmiş her zaman pesimizden gelen bir hikayemi? iki can arkadas arasında karsılıklı catısmalara neden olur aralarında soguk rüzgarlar eser. eski dost düsman olurmu hemde bir erkek için? ya kardesler?

YENİ BİR DİZİ…sayın osman bey. bu aralar genclik dizileri cok beyeniliyor. benimde bununla ilgili küçük bi hikayem var. bu benim arkadaş cevremde gecmiş gercek olaylardır. bu hikayeninde dikkatinizi cekcegini umut ederek size yazıyorum. cok iyi arkadas 4 kız arasında baslar hikaye. lise arkadaslarıdırlar. pelin, merve, sibel, makbule. cok dostluk tez ayrılık getirirya aynen öyle olur. merve makbuleyi sevgilisinin abisiyle tanıstırır. ve işler içinden cıkılmaz bir hal alır. erkegin dulu olurmu? gecmiş her zaman pesimizden gelen bir hikayemi? iki can arkadas arasında karsılıklı catısmalara neden olur aralarında soguk rüzgarlar eser. eski dost düsman olurmu hemde bir erkek için? ya kardesler?

Merhaba sinan bey ben mersinden anıl 22 yasında unıversıte okuyan bır bayanım size ulasmak isteyısımın amacı kendimde bazı seylerın eksık oldugunu gordugum içindır hayatımda ne yapsam sankı bırseyler hep eksıktı içimde var olan ve gun gectıkce de var olacak olan oyunculuk.oyunculuk adınada kesınlıkle bır deneyımım yok.Cok istedım bır tıyatroda veya veya sınemada oynamak aslında bır yetenegım varmı onuda bılmıyorum ama içimden bu bana gore dedıgım sozlerım cok oldu.Ben koyde yasıyorum mersının bır koyunde bazı seylerdende bazen mahrum kalıyorsun ama genede mutluyum koylu olmaktan.aklımdan hep belkı istanbulda yaşasam içimdekı sese bırılerı kulak verırı dıye dusunurdum belkıde benı fark etmelerı orada daha kolayda olabılrdı kendımı gelıstırmek amaclı cunku bır cok ajanslar var oralarda.sızden istegım degıl sadece rıcam içimdekı bu sese kulak vermenız bır baskasına aynı dogrultuda yaklasmadım cunku sıze guvendıgım ve sıze inandıgım kadar kımseye inanmıyordum.cunku cok basarılıısnız ve hep olumlu işler uzerınızde oldugunuz için sıze kendıme dha yakın gordugum için sıze basvurdum belkı benı onemsemıyeceksınız beklıde okuyup gececeksınız yazdıklarıma olsun ben genede umutluyum.umudunu yıtırmıs bır insan herseyını yıtırmıstır bana gore.iyı gunler efendım.sımdıden tsk edrım

Ben Sinan ÇETİN’in istanbuldaki reklam ajansının yerini öğrenmek istiyorum msn adresim:the.prensez@hotmail.com bilgisi olanalrım e-mail atmalarını rica ederim.

merhaba öncelikle sinan cetini yaptuğı her işi cook basarılı buluorum.umarım bu mailleri okuyorsunuzdur.gecekten bende serenay sarıkaya gibi keşfedilmek we herhangi film yda dizide rol almak istiyorum.lütfen bana ulasın.bengü şahin.antalyada yasıyorum

slm sinan bey ben fatih demir kendi yazdıgım bir hikaye var ilgilenir sniz sevinirim biraz korku birazda komedi karışımı bir bana göre senaryo diktinizi cekecegini inanıyorum bana yardım edrseniz sevinirim imeyil adresim zaten beli telimi bırakıyorum arar sanız sevinirim tşk 05375847526 telim bu aramanızı sabırsızca beklicem

ÇOK TATLI PRENSİM OGLUM VAR ÜSTÜN ZEKALI VEDE TOSUNCUK REKLAMLARDA OYNAMASINI TÜRKİYE NİN O ŞİRİN EFECİGİMİ GÖRMESİNİ GÜLMESİNİ İSTERİM.

merhabalar Sinan abi ben bodrumdan Zeynep, 15 yaşındayım. 10 kardeşiz babam işsiz annem hasta , babamı borçlarından eve haciz geldi hem evimizi hemde eşyaları aldılar. evd e herkes işsiz çok zor durumdayız lütfen yardımcı olunuz..
senaryo olabilecek bir çok kişinin beyendiği bir hikaye yazdım. bunu sizinle paylaşıp sizde yardım ederseniz eğer , değerlendirmek istiyorum… lütfen bu konuda bana yardımcı olun . şimdiden teşekkürler..

nrdrn kullandığı malzemeler yk hiç beğenmedim bu siteyi

hiç beğenmedim ıyyyyyyyy öğe kusçam şimdi

sn. Sinan Çetin;

Öncelikle size olan hayranlığımı belirtmek isterim. O kadar muhteşem bir yapımcı ve yönetmen kimliğine sahipsiniz ki sizi takdir ve tebrik etmemek mümkün değil. Size ulaşmak için neler uğraşıyorum ama bi türlü ulaşamıyorum. En sonunda buraya yazmayı denedim belki bana siz olmasın bile yakınlarınızdan biri görebilir ben size ulaşamasam da size ulaşmak istediğim haberini alabilirsiniz belki ( tabi size binlerce ulaşmak isteyen vardır bunu biliyorum ama hani olur ya şansım döner de ulaşırım size). Ama eninde sonunda ulaşacağım size ve derdimi anlatağım. Herşeden önce sizi çok seviyorum…

Sinan abi, bir gün görüşmek üzere…

Ben de sinema tarihinin; Dünya Sinema tarihinin ve Türk Sinema tarihinin en büyük filmlerini bir gün yapmayı kafaya koydum. SAYGILAR…

Oncelikle sayet yardim edebilirseniz,simdiden tesekkur ederim.Ben yurt disinda yasiyorum.Sadece ozel bir sey icin Sevgili Sinan Cetin ile haberlesmek istiyorum.Tekrar tesekkurler

Nasilsiniz?
En buyuk hayalim sinemada, ya da reklam da oynamak yani artiste olmak ama bu isler cok zor.
bunu soylemek istedim ……

sinan cetine ulasmak bu kadar zormu bir seyler var anlatilmasi yazilmasi dinlenilmesi lazim ama nerden bilecez bu yazdikarimizi okuyormu haberi varmi acaba sadece benim gibilermi girip siteyi ziyaret ediyor yoksa sinan abi kendi girip bakiyormu bilsek ona gore yazariz ama benim gibi vatandas okuyacaksa gerek yok ben hollandadan engin sinan abi sana nasil ulasabilirim email hani senin bir lafin varya niye kendinizi yazmiyorsunuz avrupa yakasinda bir bolumunde oynarken demistin var bir hikayemizde sana ulasamiyoruz malesef…..

SİNAN ÇETİN E ULAŞMAK İSTİYORUM AMA NASIL ?????????? BİLMİYORUM.BENİMDE ANLATICAKLARIM WARRR

Sinan bey merhaba kayıt olabileceğimiz size ait bi reklam ajansı varmı ? Cevabınız için şimdiden teşekkürler… :))

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

Mail

Kategoriler

Archive

Eylül 2006
P S Ç P C C P
« Ağu   Eki »
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  

Most viewed

  • Hiçbiri

Twitter

Hata: Twitter yanıt vermedi.Lütfen birkaç dakika bekleyip bu sayfayı tazeleyin.

%d blogcu bunu beğendi: